Pozew UOKiK-u oddalony
Copy

Kopiuj tekst

Pozew UOKiK-u oddalony

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przychylił się do argumentacji BRE Banku w sprawie klauzuli regulującej wysokość oprocentowania kredytów i oddalił powództwo UOKiK. Wyrok sądu w tej sprawie jest dla BRE Banku potwierdzeniem, iż klauzula ta była zgodna z prawem.

Wyrok sądu nie zmienia jednak faktu, że BRE nadal zależy na porozumieniu z Klientami, którzy dziś nie są usatysfakcjonowani zapisami umów, które zawierali z Bankiem przed wrześniem 2006r.

„Będziemy nadal prowadzić otwarty i publiczny dialog z naszymi Klientami, tak, aby osiągnąć kompromis, z którego obie strony będą zadowolone. Bardzo zależy nam na wszystkich naszych Klientach. Dziś Klienci dostali od Sądu potwierdzenie, że bank postępował zgodnie z prawem”-  mówi Roman Jamiołkowski, rzecznik prasowy BRE Banku.

Kolejnym realizowanym obecnie projektem, który potwierdza, że BRE Bank bardzo poważnie podchodzi do wszystkich wskazań dotyczących praw konsumentów jest współpraca ze Stowarzyszeniem Konsumentów Polskich, które zostało poproszone o przeanalizowanie wszystkich stosowanych obecnie wzorców umów o kredyty hipoteczne.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.