SMS-y z mBanku
Copy

Kopiuj tekst

SMS-y z mBanku

mBank rozpoczyna wysyłanie SMS-ów informacyjnych i marketingowych. Wiadomości przychodzące z numeru 2279 dotyczyć będą nowości, usług i oferty mBanku. Bank chce w ten sposób spopularyzować hasła smsowe. Dotychczas otrzymywane przez Klientów powiadomienia związane z serwisem transakcyjnym są nadal wysyłane z numeru 3388.

Podstawowymi zaletami haseł smsowych, funkcjonujących w mBanku od 23 stycznia 2006 roku są:

wygoda – wystarczy telefon komórkowy, a Klient nie musi pamiętać o liście haseł,
bezpieczeństwo - hasło dotyczy tylko jednej, konkretnej operacji, nie może być powtórnie użyte,
nowoczesność - obsługa zapewniona jest w czasie rzeczywistym, 24 godziny na dobę,

Rozwiązanie to jest zabezpieczone na wypadek braku telefonu lub zakłóceń w sieci dzięki mLinii.

Klienci, korzystający z tego sposobu autoryzowania transakcji, otrzymują hasło wraz z krótkim opisem operacji, błyskawicznie i bezpośrednio na telefon komórkowy podczas wykonywania czynności wymagającej autoryzacji. Poprzez wykorzystanie roamingu Klienci mogą korzystać z tego rozwiązania również poza granicami Polski.

Hasła smsowe mBanku różnią się od podobnych rozwiązań proponowanych przez inne instytucje. System mBanku wylicza odpowiednie hasło smsowe on-line, uwzględniając wszystkie dane zlecanej operacji. W ten sposób jednym hasłem można potwierdzić tylko konkretną transakcję zleconą przez Klienta. Każda modyfikacja zlecenia - zmiana numeru rachunku, daty operacji, kwoty – powoduje, że hasło traci aktualność i system przesyła kolejne do zatwierdzenia operacji. Gwarantuje to zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa.
mBank to instytucja finansowa dla ludzi korzystających z najnowocześniejszych technologii na co dzień, akceptujących nowatorskie rozwiązania jako skuteczny i wygodny sposób komunikowania się z instytucją finansową.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.