Bardzo dobry kwartał BRE Banku na rynku bankowości detalicznej
Copy

Kopiuj tekst

Bardzo dobry kwartał BRE Banku na rynku bankowości detalicznej

- 2 miejsce pod względem sprzedaży kredytów hipotecznych (w okresie lipiec-wrzesień 2006 r.)

- przekroczony 1,5 mln pozyskanych Klientów

- ponad 200 tys. rachunków mikroprzedsiębiorstw

- wealth management: nowe plany na rynku Private Banking


Po 3 kwartałach br. BRE Bank wypracował na rynku bankowości detalicznej (działalność mBanku, MultiBanku oraz Private Banking) 67,3 mln zł zysku brutto. Jest to wynik ponad 3,5-krotnie wyższy w porównaniu z tym samym okresem ub.r. (18,3 mln zł). Trzeci kwartał br. to czas, w którym BRE Bank przeszedł kolejny etap rozwoju na tym rynku: przekroczono liczbę 1,5 mln obsługiwanych klientów oraz 200 tys. prowadzonych rachunków mikroprzedsiębiorstw. W okresie od lipca do września br. BRE Bank awansował już na 2. pozycję na rynku pod względem sprzedaży kredytów hipotecznych.

Na koniec września zysk brutto linii biznesowej bankowości detalicznej wzrósł do 67,3 mln zł. Działalność na tym rynku stanowi już ponad 16% zysków brutto Grupy BRE. Od początku roku mBank i MultiBank pozyskały niemal 260 tys. klientów. Według zestawień rynkowych za ostatni rok („Parkiet” z 18.10.2006) co 4 nowy rachunek został otwarty w mBanku. Dzięki temu w III kwartale przekroczony został próg 1,5 mln klientów. Wg stanu na koniec września br. mBank wraz z MultiBankiem prowadziły 1.816 tys. rachunków dla 1.536 tys. Klientów.

Ostatnie miesiące były bardzo dobre pod względem sprzedaży (podpisane umowy) kredytów hipotecznych. Z danych rynkowych za okres VII-VIII’06 wynika, że BRE Bank awansował już na 2. miejsce na tym rynku. Pozycję tę udało się wypracować zarówno w sierpniu, jak i łącznie w okresie lipiec-sierpień, co świadczy rosnącej roli BRE Banku na rynku kredytów hipotecznych. We wrześniu, klientom przyznano 496 mln zł kredytów hipotecznych. Wg szacunków pozwoli to BRE Bankowi utrzymać 2. pozycję na rynku sprzedanych kredytów w całym 3 kwartale br.

Wyniki biznesowe mBanku i MultiBanku na koniec września 2006 r. (zmiana w % w stosunku do 31.12. 2005)

Szybki wzrost akcji kredytowej

Od początku roku detaliczny portfel kredytowy BRE Banku (mBanku i MultiBanku) wzrósł (w ujęciu bilansowym) o prawie 3,1 mld zł (76%) do 7,1 mld zł. MultiBank udzielił w tym czasie ponad 1,7 mld zł kredytów (w tym 1,5 mld zł hipotecznych), zaś mBank niemal 1,4 mld zł (w tym ponad 1,2 mld zł hipotecznych). Obecnie średnia wartość kredytu hipotecznego udzielonego osobom fizycznym wynosi w BRE Banku 157 tys. zł Na koniec sierpnia pod względem kredytów hipotecznych udzielonych w 2006 r. BRE Bank kontrolował już 12,2% tego rynku, co w stosunku do maja br. daje wzrost o 0,8 pp.

W segmencie mikroprzedsiębiorstw BRE Bank obsługuje już 176 tys. klientów, którzy prowadzili ponad 210 tys. rachunków. Na koniec września 2006 r. zadłużenie mikrofirm w mBanku i MultiBanku wyniosło 637 mln zł, z czego 53% (338 mln zł) stanowiły kredyty z zabezpieczeniem hipotecznym.

Wartość depozytów mBanku i MultiBanku wzrosła od stycznia do września br. o 27% do ponad 6,5 mld zł.

Wealth Management - nowe plany w obszarze Private Banking

BRE Bank wprowadził również nową strategię w obszarze Private Ranking - już od przyszłego roku powoła spółkę BRE Wealth Management, która przede wszystkim będzie świadczyć usługi zarządzania aktywami na zlecenie klientów, a dodatkowo dostarczać będzie wiedzę ekspercką spoza zakresu inwestycji kapitałowych. BRE Bank planuje połączenie usług zarządzania portfelami klientów z nowymi propozycjami dla tej grupy najbogatszych Polaków.

- „W zarządzaniu majątkiem klientów bankowości prywatnej chcemy wyjść poza schemat samych inwestycji kapitałowych i zaoferować dodatkowe usługi jak art banking, doradztwo podatkowe i inwestycyjne czy porady związane z rynkiem nieruchomości. Światowe trendy na dojrzałych rynkach pokazują, że definicja zarządzania majątkiem wychodzi daleko szerzej poza same inwestycje w papiery wartościowe. Te nowoczesne wzorce w zakresie wealth management chcemy wprowadzać w Polsce jako pierwsi i zapewnić nową jakość oferty na rynku usług dla klientów Private Banking” mówi Prezes Zarządu BRE Banku, Sławomir Lachowski.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.