Współpraca BRE Banku z Instytutem CASE

Współpraca BRE Banku z Instytutem CASE

BRE Bank SA współpracuje z Instytutem CASE - Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych - od 1999 roku. Celem współpracy jest propagowanie wiedzy z zakresu polityki gospodarczej poprzez organizację seminariów i konferencji oraz publikację zeszytów naukowych. Wspólne przedsięwzięcia są elementem strategii BRE Banku, który od początku działalności wspiera instytucje naukowo-badawcze oraz kładzie duży nacisk na podnoszenie wiedzy ekonomicznej Klientów i otoczenia rynkowego.

Obecna współpraca jest kontynuacją wspólnych działań prowadzonych przez CASE i Polski Bank Rozwoju SA, z którym BRE Bank połączył się w 1998 roku. Od 2006 r. koordynację działań przejęła Fundacja BRE Banku.

BRE Bank – świadomy swojej społecznej odpowiedzialności – od wielu lat samodzielnie oraz za pośrednictwem Fundacji BRE Banku wspiera finansowo różne inicjatywy badawcze, dydaktyczne i edukacyjne, popularyzujące wiedzę z zakresu ekonomii. Bank angażuje się w przedsięwzięcia, które stanowią cenny wkład w rozwój nauki ekonomii i badań nad gospodarką Polski. Przy czym podejmując współpracę z różnorodnymi organizacjami BRE Bank kieruje się przede wszystkim ich merytorycznym potencjałem, dorobkiem naukowym, doświadczeniem, rzetelnością i przejrzystością źródeł finansowania. Instytut Naukowy CASE spełniał i spełnia wszystkie te warunki. Ponadto CASE nie jest instytucją szczególnie przez BRE Bank uprzywilejowaną.


W ramach współpracy BRE Banku i Instytutu CASE organizowane są seminaria i konferencje dla przedstawicieli świata nauki, biznesu, dziennikarzy, studentów oraz Klientów i pracowników banku. Spotkania mają charakter otwarty i bezpłatny. Bierze w nich udział od 60 do 100 osób. Po każdym seminarium publikowane są zeszyty naukowe z serii: „Zeszyty BRE Bank-CASE”. Choć tematyka seminariów koncentruje się głównie na rynkach finansowych i sektorze bankowym, w ciągu ostatnich lat podejmowane były również inne ważne dla całej gospodarki problemy, np.: reformy podatkowe, rynek mieszkaniowy i ubezpieczeniowy, rynki energii czy etyka w biznesie.


BRE Bank oraz Fundacja CASE dokładają wszelkich starań, aby z ich współpracy mogło korzystać jak najszersze grono osób. BRE Bank dociera z komunikatem o seminariach m.in. poprzez publikację informacji w serwisie internetowym BRE Banku (www.brebank.pl), w centrum prasowym (http://media.brebank.pl) oraz rozsyłając zaproszenia do zainteresowanych osób. Zeszyty naukowe są dystrybuowane wśród uczestników seminariów, klientów i pracowników Banku, a także rozsyłane do 100 bibliotek publicznych oraz uczelni wyższych w całej Polsce. Aby ułatwić dostęp do publikacji wszystkim zainteresowanym, BRE Bank udostępnia także elektroniczną wersję zeszytów w swoim serwisie internetowym. Dostęp do publikacji jest nieograniczony i bezpłatny.

W ramach współpracy Instytut Naukowy CASE zajmuje się przede wszystkim merytorycznym przygotowaniem seminariów oraz publikacją zeszytów naukowych.


W ciągu ostatnich 5 lat, od 2001 roku do marca 2006 roku BRE Bank (wraz z Fundacją BRE Banku) przekazał Fundacji CASE 839,5 tys. zł, w tym 729,5 tys. zł na organizację seminariów i przygotowanie Zeszytów oraz 110 tys. zł na inne cele (w tym Fundacja BRE Banku przekazała w 2005 roku 100 tys. zł jako dotację na kapitał żelazny oraz BRE Bank 10 tys. zł w 2003 roku na organizację międzynarodowej konferencji CASE i Katedry Ekonomii Uniwersytetu Łódzkiego dla młodych naukowców pt.: Open Minds – Europa w globalnym świecie – Oswajanie różnic).


W kolejnych latach BRE Bank i Fundacja BRE Banku przekazały na rzecz CASE:

2001 - 163 tys. zł, 2002 - 175 tys. zł, 2003 -114 tys. zł, 2004 - 100 tys. zł, 2005 - 250 tys. zł, do marca 2006 - 37,5 tys. zł*.


* Do 7.09.2006 roku Fundacja BRE Banku przekazała kolejne dwie raty po 37,5 tys. zł. W sumie w 2006 roku przekazano dotychczas 112,5 tys. zł

Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.