Telefon za hasła smsowe

Telefon za hasła smsowe

mBank rozpoczął konkurs skierowany do Klientów korzystających z haseł smsowych. Na osoby promujące ten sposób autoryzacji operacji na rachunku czekają telefony Nokia 9300 oraz 2000 mBankowych gadżetów.

Ideą konkursu jest propagowanie wśród Klientów mBanku haseł smsowych – wygodnego i bezpiecznego sposobu potwierdzania operacji na rachunku.

Konkurs trwa do 25 września br. i polega na polecaniu innym Klientom banku haseł smsowych. Za każdego pozyskanego Użytkownika usługi polecający otrzymuje 1 pkt.

Aby wziąć udział w konkursie, trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony w serwisie. Po rejestracji każdy Uczestnik otrzymuje drogą e-mail unikalny nick oraz hasło. Nick należy podać wszystkim znajomym Klientom mBanku, którym poleca się hasła smsowe.

Współorganizatorami konkursu i fundatorami nagród głównych są operatorzy telefonii komórkowej Centertel Spółka z o.o., Polkomtel S.A. oraz PTC Spółka z o.o. Trzy Nokie 9300 czekają na użytkowników ich sieci, którzy przekonają do haseł smsowych największą liczbę Klientów mBanku.

Nagrody mBanku przysługują za zdobycie określonej liczby punktów. W puli znajduje się 1000 mLampek na komórki oraz mGadżety z najnowszej serii: 500 smyczy, 300 podkładek pod mysz oraz łącznie 200 kubków lub fotokubków. Szczegółowe informacje na temat konkursu, ranking uczestników oraz kalkulator nagród znajdują się na stronach serwisu konkursowego.

Hasła smsowe, wprowadzone w styczniu 2006 roku, to:
wygoda - wystarczy telefon komórkowy, a Klient nie musi pamiętać o liście haseł, bezpieczeństwo - hasło dotyczy tylko jednej, konkretnej operacji, nie może być powtórnie użyte ani wyłudzone, nowoczesność - obsługa zapewniona jest w czasie rzeczywistym, 24 godziny na dobę, zabezpieczenie na wypadek braku telefonu - lub zakłóceń sieci dzięki mLinii.


Klienci, korzystający z tego sposobu autoryzowania transakcji, otrzymują hasło bezpośrednio a telefon komórkowy podczas wykonywania operacji wymagającej potwierdzenia.

W momencie zlecania operacji wymagającej do tej pory użycia hasła jednorazowego (z listy papierowej) na telefon komórkowy zlecającego przychodzi wiadomość SMS zawierająca hasło do potwierdzenia danej transakcji. Hasło ma długość 8 cyfr i jest przekazywane wraz z danymi o zleconej operacji. Dzięki temu nie trzeba pamiętać o noszeniu ze sobą aktywnej listy haseł jednorazowych, o aktywowaniu nowej listy czy zamówieniu kolejnych. Wystarczy, że Klient posiada telefon komórkowy o numerze zarejestrowanym w systemie mBanku. Hasła smsowe są również aktywne poza granicami kraju przy wykorzystaniu roamingu.

Hasła smsowe mBanku różnią się od podobnych rozwiązań proponowanych przez inne banki.

System mBanku wylicza odpowiednie hasło smsowe on-line, uwzględniając wszystkie dane zlecanej operacji. W ten sposób jednym hasłem można potwierdzić tylko konkretną operację zleconą przez Klienta. Zmiana numeru rachunku, daty operacji, kwoty – każda z tych modyfikacji powoduje, że hasło traci aktualność. Hasła smsowego nie trzeba chronić – nawet podejrzane przez osoby niepowołane nie może być użyte wbrew intencjom Klienta. To wyższość nowego rozwiązania mBanku nie tylko nad listami haseł jednorazowych czy tzw. „zdrapkami”, ale także nad zabezpieczeniem operacji przy pomocy tokenów i innych podobnych urządzeń.

Ponadto razem z hasłem smsowym Klient otrzymuje krótki opis operacji, która ma być nim potwierdzona. Jest to dodatkowe zabezpieczenie, dzięki któremu użytkownik może sprawdzić, czy dane operacji są prawidłowe.

mBank to instytucja finansowa dla ludzi korzystających z najnowocześniejszych technologii na co dzień, akceptujących nowatorskie rozwiązania jako skuteczny i wygodny sposób komunikowania się z instytucją finansową. Klienci mBanku mogą swobodnie dysponować swoimi pieniędzmi, bez względu na czas i miejsce, w którym się znajdują.

Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.