Unijne pieniądze – BRE Bank stawia na efektywność

Unijne pieniądze – BRE Bank stawia na efektywność

Unijne pieniądze – BRE Bank stawia na efektywność- doradztwo BRE Banku: co drugi wniosek o fundusze UE z dofinansowaniemNiemal co drugi (47%) wniosek Klientów BRE Banku o fundusze UE – złożony podczas trwania IV rundy aplikacyjnej, w ramach działania 2.3 SPO WKP – zakończył się sukcesem, czyli otrzymaniem dofinansowania ze środków unijnych.

Jak pokazują ostatnie analizy Banku sporządzone na podstawie danych PARP z czerwca 2006 r. BRE Bank wykazał się bardzo wysoką skutecznością, jeśli chodzi o pozyskiwanie funduszy ze środków UE. W trakcie trwania czwartej rundy aplikacyjnej w ramach działania 2.3 SPO WKP niemal co drugi (47%) wniosek złożony przez podmioty obsługiwane przez BRE, został zakwalifikowany do dofinasowania. Dla porównania, na rynku, z ogółu złożonych wniosków w ramach IV aplikacyjnej do dofinansowania zakwalifikowano 24% wniosków.

„Wyróżnij się albo zgiń”


Tak wysoką skuteczność i efektywność działań BRE Bank zawdzięcza konsekwentnie realizowanej polityce, w myśl której stawia nie na ilość przyjętych wniosków, ale na jakość doradztwa i skuteczność pozyskiwania środków UE.

-„W myśl przyjętej przez nas zasady -wyróżnij się albo zgiń- już na etapie konstruowania wniosku o środki unijne stawiamy na najwyższej klasy doradztwo oraz ścisłą współpracę naszego eksperta z Klientem.

Współpracę z przedsiębiorcami zaczynamy od zrozumienia potrzeb i planów Klienta, dla których wskazujemy źródła finansowania, warianty montaży finansowych oraz zasady i możliwości pozyskania dostępnej pomocy publicznej - tak krajowej, jak i unijnej. Na celu mamy przede wszystkim sukces planowanych przedsięwzięć i skuteczność podejmowanych działań. Ta zaś wynika po stronie Banku z realizowanej polityki, która kładzie nacisk nie na ilość przyjętych wniosków, ale na jakość oraz skuteczność i trwałość realizowanych przedsięwzięć”
- mówi Jarosław Fordoński, wicedyrektor Departamentu Bankowości Dużych Przedsiębiorstw BRE Banku, kierujący Wydziałem ds. UE.

Przypomnijmy, że Konsultanci Funduszy Europejskich, czyli certyfikowani eksperci BRE Banku już od ponad 2 lat zapewniają Klientom Banku merytoryczne wsparcie i pomoc nie tylko w pozyskiwaniu środków pomocowych, ale również pomoc i wsparcie na etapie realizacji i rozliczenia inwestycji współfinansowanych ze środków unijnych. Dokonują także wstępnej analizy projektu pod względem możliwości uzyskania dofinansowania konkretnego przedsięwzięcia, co pozwala Klientom na szybką diagnozę szans uzyskania środków unijnych. BRE Bank kieruje się bowiem zasadą by Klient – jeśli wniosek ma w opinii banku niskie szanse na otrzymanie dofinansowania – już na wstępie uzyskał informację o tym fakcie.


-„Chociaż często bywa to gorzką prawdą, wbrew pozorom ułatwia Klientom dalsze działania, ponieważ pozwala oszczędzić czas i energię dla szukania innej drogi na pozyskanie środków na inwestycje. Każdy Klient i każda inwestycja wymagają w takim wypadku indywidualnego trybu postępowania i indywidualnego doradztwa, na które klient może w BRE Banku liczyć. Klienci to dostrzegają, pozytywnie określając fakt, że nie ograniczamy się jedynie do zaproponowania produktu i finansowania inwestycji. Naszą rolę postrzegają znacznie szerzej, wykorzystując doradztwo i fachowość naszych ekspertów” - dodaje J. Fordoński.


Szkolenia dają efekty

Wysoka efektywność BRE Banku w pozyskiwaniu środków unijnych dla swoich klientów wynika z zaangażowania się tej instytucji w szeroko rozumiane doradztwo oraz akcje informacyjne i promujące możliwości wykorzystania wsparcia z pomocy publicznej dla przedsiębiorców. Działania podjęte w tym zakresie przez BRE Bank, wykorzystują różne formy i kanały informacji. BRE Bank organizuje m.in. seminaria, konferencje, warsztaty menedżerskie oraz liczne spotkania z Klientami mające na celu przede wszystkim wyjaśnienie zasad, kryteriów dostępu oraz procedur aplikowania o środki unijne. Tego typu akcje informacyjne przyczyniają się do lepszego zrozumienia celów pomocy i polityki strukturalnej przez polskich przedsiębiorców. Omawianie na konkretnych przykładach zasady wypełniania wniosków, czy błędów popełnianych w poprzednich rundach aplikacyjnych, wielokrotnie pomogło obecnym i potencjalnym klientom banku w przygotowaniu dokumentacji i jej pozytywnym ocenom w świetle kryteriów formalnych, techniczno-ekonomicznych, jak i merytorycznych.

Kontakty z Konsultantami Funduszy Europejskich BRE Banku dostępne są na stronach www.brebank.com.pl/euro/kontakt/.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.