Wejdź do 500 najbardziej innowacyjnych firm!

Wejdź do 500 najbardziej innowacyjnych firm!

7 lipca 2006 roku mija termin nadsyłania zgłoszeń do Rankingu 500 najbardziej innowacyjnych firm, prowadzonego w Programie BRE Banku i Polskiej Akademii Nauk. To ostatnia szansa dla przedsiębiorstw, które chcą wziąć udział w badaniu i znaleźć się na prestiżowej liście. Innowacyjna metodologia badań opracowana przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN umożliwia zaistnienie w Rankingu obok siebie zarówno dużych przedsiębiorstw o wysokich nakładach na Badania i Rozwój, jak i mikrofirm, działających w obszarach nowoczesnych technologii czy o innowacyjnym pomyśle na biznes.

To już II edycja Programu badawczego nad innowacyjnością polskiej gospodarki, zainicjowanego w 2005 roku przez BRE Bank.

Celem programu jest zidentyfikowanie i wyłonienie przedsiębiorstw o znamionach innowacyjności, które poprzez swoje innowacje zmieniają obraz polskiej gospodarki oraz tworzą nową rzeczywistość. Organizatorzy projektu pragną również pobudzać procesy innowacyjne oraz upowszechniać innowacyjne wzorce. Program stawia sobie za cel także zmniejszenie barier innowacyjności oraz wypracowanie praktycznego zastosowania prac teoretycznych i analitycznych do ocen innowacyjności polskich przedsiębiorstw.

Owocem badań będzie raport na temat innowacyjności polskiej gospodarki w 2006 roku oraz Ranking 500 najbardziej innowacyjnych firm.

Metodologia opracowana przez ekspertów z Polskiej Akademii Nauk pozwala na rzetelną ocenę wszystkich zgłaszających się podmiotów. Obok danych ilościowych zostaną uwzględnione dane jakościowe, a w obszarach trudno mierzalnych - zastosowane zostaną oceny eksperckie. Ponadto w 2006 roku, obok rankingu 500 najbardziej innowacyjnych firm, wyodrębnione zostaną:

podrankingi regionalne (województwa: łódzkie, wielkopolskie, dolnośląskie, śląskie, pomorskie i mazowieckie)
listy najbardziej innowacyjnych wyrobów/usług w przedsiębiorstwach, które prześlą wypełnione ankiety
podranking najbardziej innowacyjnych mikrofirm
podranking najbardziej innowacyjnych małych i średnich przedsiębiorstw.

Do udziału w II edycji Rankingu BRE Bank i PAN zapraszają więc zarówno jednostki publiczne, jak i prywatne, które wykazują się cechami innowacyjności, firmy z kapitałem krajowym i zagranicznym oraz polskie i zagraniczne organizacje ze sfery nauki czy transferu technologii, które z nimi współdziałają.

Szczególnie mile widziany jest udział w badaniu małych i średnich przedsiębiorstw oraz mikrofirm, działających w obszarach nowoczesnych technologii, stosujących innowacyjne rozwiązania, mogących pochwalić się innowacyjnymi pomysłami na biznes. W badaniu udział mogą brać również przedsiębiorstwa działające w tradycyjnych gałęziach gospodarki, lokujące część swoich środków na badania i rozwój. Dużą wagę organizatorzy Projektu przywiązują do identyfikacji innowacyjnych firm sektora usług, które są nie tylko nośnikiem nowych technologii, ale także miejscem tworzenia produktów usługowych. Zachęcamy więc firmy handlowe i usługowe do włączenia się do rankingu!

Aby wziąć udział w badaniu, należy do 7 lipca br. przesłać na adres:
janik@inepan.waw.pl
ankietę dostępną na stronach internetowych INE PAN
www.inepan.waw.pl/siec

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.