Darmowe SMS-y w MultiBanku

Darmowe SMS-y w MultiBanku

Są jak sportowe samochody najwyższej klasy. Szybkie, wygodne i bezpieczne. Odpowiadają najnowocześniejszym standardom technologicznym, a jednocześnie ich obsługa zajmuje najwyżej 10 sekund. 

 - SMS Kody to alternatywa dla haseł jednorazowych „produkowanych” na papierze, które dotychczas służyły do autoryzacji transakcji bankowych zlecanych w Internecie –
tłumaczy Krzysztof Kowalski, dyrektor odpowiedzialny za rozwój produktów i technologii informatycznych.

Od dzisiaj (8.06.2006) wszyscy klienci MultiBanku będą mieli możliwość autoryzacji transakcji za pomocą telefonów komórkowych. Wysłanie zapytania o kod do banku, jak i otrzymanie zwrotnego sms-a z hasłem są całkowicie bezpłatne. Jak podkreślają specjaliści, SMS Kody są całkowicie bezpieczne i znacznie podnoszą komfort wykonywania bankowych operacji.

– Wszystko trwa około 10 sekund. Nie musimy pamiętać o tym gdzie trzymamy hasła jednorazowe, nie ma też konieczności ich „odświeżania”, kiedy lista dobiega końca, co dotychczas wiązało się zazwyczaj z koniecznością udania się do placówki – przekonuje Kowalski – Dzięki SMS Kodom, nie będzie już sytuacji, że chcieliśmy wykonać przelew, ale zapomnieliśmy karteczki z hasłami – dodaje.


INFORMACJE DODATKOWE:

SMS Kody, czyli jak to działa w MultiBanku

Dokonując transakcji ze swojego internetowego konta bankowego musimy potwierdzić ją hasłem. Dzięki temu bank ma stu procentową pewność, że to właśnie my chcemy dysponować swoimi pieniędzmi.

Cała operacja sprowadza się do wypełnienia kilku pól na przelewie elektronicznym i kliknięcia myszką. W ten sposób żądamy od banku SMS-owego kodu. Teraz system generuje niepowtarzalne hasło jednorazowe przekazując je natychmiast na nasz telefon GSM. Klientowi pozostaje jedynie wpisanie otrzymanego hasła. W tym momencie nasza operacja dokonała się. Nie musieliśmy wysyłać żadnego SMS-a, gdyż to bank go do nas wysyła. Całość operacji jest bezkosztowa.


Dlaczego SMS?
 
Kody SMS są bardzo nowoczesnym rozwiązaniem w dziedzinie bezpieczeństwa transakcji internetowych. Na polskim rynku wciąż pozostają nowością - obecnie autoryzacja z użyciem kodów SMS jest stosowana tylko w kilku bankach (np. BZ WBK, BPH, Citibank, MultiBank i mBank). Kod SMS to ciąg ośmiu znaków numerycznych. Generowany w oparciu o wszystkie elementy identyfikujące operację (dane operacji, data i godzina rejestracji operacji, etc.),umożliwia autoryzację tylko tej jednej konkretnej operacji.

Wyróżnikiem kodu SMS jest jego powiązanie z konkretną operacją zleconą w serwisie transakcyjnym. Dla przykładu, regulując opłaty w gazowni otrzymujemy hasło tylko i wyłącznie przypisane tej jednej operacji. W tej sytuacji system nie pozwoli nam autoryzować innego przelewu. Inaczej jest w przypadku haseł jednorazowych, jakie niejednokrotnie otrzymujemy na papierowych wydrukach. Za ich pomocą można autoryzować dowolną operację w serwisie. W tym wypadku, porównując obydwa sposoby, w przypadku SMS Kodów możemy mówić o jeszcze lepszym poziomie zabezpieczeń.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.