BRE Bank liderem internetowej bankowości korporacyjnej 
Copy

Kopiuj tekst

BRE Bank liderem internetowej bankowości korporacyjnej 

BRE Bank został wyróżniony w prestiżowym konkursie „World’s Best Internet Banks”, organizowanym przez miesięcznik Global Finance. BRE zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Najlepsza Zintegrowana Bankowa Platforma Korporacyjna w regionie Europy Środkowo-Wschodniej”.

21 lipca 2009 r. międzynarodowy magazyn finansowy Global Finance ogłosił pierwszą grupę zwycięzców konkursu „World’s Best Internet Banks”. W tegorocznej edycji pierwsze miejsce w kategorii „Najlepsza Zintegrowana Bankowa Platforma Korporacyjna” w Europie Środkowo-Wschodniej zajął BRE Bank.

Zwycięzcy „World’s Best Internet Banks” wyłaniani są na poziomie zarówno krajowym, jak i regionalnym. Global Finance wyróżnia banki w następujących regionach: Ameryka Północna, Ameryka Łacińska, Azja, Bliski Wschód, Afryka, Europa i Europa Środkowo– Wschodnia.

Kandydaci tegorocznej edycji byli oceniani m.in. według następujących kryteriów: strategia pozyskiwania i obsługi klienta w Internecie, stopień wykorzystania oferty bankowości internetowej przez klientów, przyrost liczby klientów korzystających z bankowości internetowej, zakres oferty produktowej dostępnej przez Internet, funkcjonalność i projekt serwisu internetowego.

Ocenie podlegała również strategia wykorzystania Internetu w bankowości transakcyjnej i w działalności informacyjnej. Na uwagę zasługuje fakt, że BRE Bank znalazł się w gronie światowych liderów bankowości korporacyjnej.

„Jesteśmy bardzo dumni z tego prestiżowego wyróżnienia. BRE Bank od początku swej działalności wytyczał ścieżki rozwoju, którymi powinna podążać bankowość korporacyjna, i proponował produkty wyprzedzające oczekiwania klientów. Cieszy nas, że oferowane przez BRE Bank rozwiązania, takie jak zintegrowany portal informacyjno - transakcyjny, którego częścią jest platforma iBRE, kolejny raz zostały docenione na arenie międzynarodowej” – mówi Dariusz Nalepa, Dyrektor Departamentu Bankowości Transakcyjnej BRE Banku.

„Za sprawą fenomenu Internetu całkowicie zmienił się stosunek wielu konsumentów do usług bankowych. Dzięki stale poszerzającym się możliwościom możemy proponować klientom BRE Banku znaczące i coraz ciekawsze usprawnienia, także w bankowości korporacyjnej. Jednocześnie cały czas pracujemy nad nowymi inicjatywami rozwojowymi, które są jeszcze przed nami” – podsumowuje Mariusz Grendowicz, prezes zarządu BRE Banku.  

Global Finance jest specjalistycznym, międzynarodowym magazynem finansowym, który zajmuje się  publikacją analiz gospodarczych i informacji na temat przedsiębiorstw i instytucji finansowych działających na światowych rynkach. Magazyn istnieje od 1987 roku i  jest rozpoznawany w dużej mierze dzięki corocznym rankingom oceniającym osiągnięcia instytucji finansowych na całym świecie.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.