Konto bez kuriera i formalności

Konto bez kuriera i formalności

mBank wprowadza możliwość założenia rachunku osobistego w sposób całkowicie zdalny, bez konieczności podpisywania umowy w obecności kuriera lub w punkcie sprzedaży. Założenie rachunku potwierdza się przelewem, a pakiet aktywacyjny wysyłany jest SMS-em na podany numer telefonu komórkowego.

ekonto.png
Nowy sposób zakładania rachunku osobistego w mBanku stanowi uzupełnienie dotychczasowych możliwości otwarcia konta oraz jest kolejnym, po wprowadzeniu kredytów przez internet w 15 minut i kredytów przez telefon, krokiem w stronę upraszczania procesów i przenoszenia ich do wirtualnej rzeczywistości.
 
Jak pokazują badania (World Internet Project Polska 2011), już ponad 60 proc. Polaków korzysta z internetu, a co trzeci jest tzw. heavy userem czyli doświadczonym użytkownikiem sieci, spędzającym on-line coraz więcej czasu. Ponieważ internet jest coraz bardziej obecny w codziennym życiu, zmieniają się także oczekiwania i postawy konsumenckie dotyczące sposobów kontaktowania się z rozmaitymi instytucjami, między innymi z bankami. –  Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na wprowadzenie procesu otwierania rachunków bankowych bez pośrednictwa kuriera czy konieczności wizyty w oddziale banku. Jako bank wirtualny, konsekwentnie dążymy do maksymalnego uproszczenia formalności w kontaktach z nami. Chcemy, aby klient miał dostęp do rachunku w każdym miejscu i czasie –  mówi Jacek Iljin, dyrektor Departamentu Usług Podstawowych i Produktów Niebankowych, odpowiedzialny za ofertę mBanku. – Dzięki wprowadzeniu zdalnego procesu otwierania rachunku, gwarantujemy pełną obsługę on-line już od początku współpracy z bankiem - dodaje Iljin.

Poza minimum formalności, dodatkową zaletą wprowadzonego procesu jest czas. W optymalnych warunkach rachunek aktywowany jest w 24 godziny od zaksięgowania przelewu.

Jak w czterech krokach otworzyć rachunek:

1. Podczas składania wniosku o eKonto, wystarczy wybrać opcję potwierdzenia umowy przelewem bankowym i podać nr rachunku, z którego wykonany zostanie przelew potwierdzający otworzenie konta w mBanku.

2. Klient otrzymuje wiadomość mailową, w której podany jest nr rachunku, na który powinien zostać wykonany przelew, aby bank mógł dokonać potwierdzenia tożsamości.

3. Na zrealizowanie przelewu potwierdzającego otworzenie rachunku klient ma 14 dni. Wystarczy zlecić przelew w wysokości 1 zł, należy jednak zwrócić uwagę, aby wszystkie dane były poprawne. Wysłanie przelewu traktowane jest jako podpisanie umowy o prowadzenie rachunku.

4. Po pozytywnej weryfikacji przyjętego przez mBank przelewu, klient otrzymuje wiadomość SMS z pakietem aktywacyjnym, dzięki któremu może zalogować się po raz pierwszy na konto i rozpocząć korzystanie z niego.

Uruchomiony w 2000 roku mBank jest dziś największym bankiem wirtualnym oraz trzecim największym bankiem detalicznym w Polsce, obsługującym blisko 2,8 mln klientów. Od lat marka mBanku pozostaje synonimem bankowości elektronicznej. W niezależnych badaniach i plebiscytach mBank regularnie zdobywa tytuł banku najchętniej polecanego przez klientów w Polsce. W roku 2011 został ogłoszony najbardziej przyjaznym bankiem internetowym w prestiżowym plebiscycie „Przyjazny Bank Newsweeka”. Otrzymał też tytuł „Złotego Banku 2011” w plebiscycie ”Złoty Bankier”.
Załączniki
ekonto.png

grafika | 18,8 KB

PobierzPobierz
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.