Klienci mBanku zarobili 12 proc. na strukturze
Copy

Kopiuj tekst

Klienci mBanku zarobili 12 proc. na strukturze

W mBanku z sukcesem zakończyła się lokata strukturyzowana „Giełdowa Dwudziestka II”. Jej wyniki są zgodne z przewidywaniami analityków i pozwoliły na uzyskanie zwrotu z inwestycji w wysokości 12 proc. Aktywem bazowym lokaty był kontrakt terminowy na WIG20. Obecnie bank planuje uruchomienie kolejnego produktu opartego o sprawdzony instrument bazowy.

Lokata strukturyzowana „Giełdowa Dwudziestka II” rozpoczęła się w ubiegłym roku i zakładała wzrost wartości kontraktów terminowych na WIG20. Dzięki spełnieniu odpowiednich warunków inwestycyjnych, osoby, które zainwestowały w nią środki, osiągnęły 12-procentowy zysk.- Lokata ta od początku cieszyła się dużym zainteresowaniem z uwagi na prostą budowę oraz oparcie aktywa bazowego na rodzimym indeksie GPW. Ponadto, jej wynik pokazał, że optymizm inwestorów co do sytuacji gospodarczej i wyceny spółek WIG20 był uzasadniony – mówi Michał Szrajber, odpowiedzialny za produkty strukturyzowane w mBanku i MultiBanku. – Dobry wynik zakończonej właśnie lokaty zachęcił nas do zaproponowania klientom podobnego produktu, przewidującego wzrost kursu kontraktów terminowych na WIG20. Dodatkowo, analitycy są zgodni co do tego, że druga połowa roku powinna przynieść ożywienie w realnej gospodarce w Polsce i w skali globalnej, co również powinno przełożyć się na pozytywne zachowanie rynku akcji – dodaje Szrajber.Subskrypcja najnowszej, rocznej lokaty strukturyzowanej „Lwy Parkietu” rusza 20 sierpnia br., jej aktywem bazowym będzie kontrakt terminowy na WIG20. Strategia lokaty zakłada wzrost kursu kontraktów terminowych na indeks WIG20 w perspektywie 12 miesięcy od dnia uruchomienia lokaty i proponuje maksymalny zysk w wysokości 7,3 proc. rocznie.Jeśli na koniec inwestycji cena instrumentu bazowego znajdzie się w przedziale 105,0 -107,5 proc. lub 117,5-120,0  proc. jego ceny z dnia otwarcia lokaty, to zysk wyniesie 3,50 proc. Jeżeli zaś cena znajdzie się w przedziale 107,5-17,5 proc., oprocentowanie wyniesie 7,3 proc. W pozostałych przypadkach lokata zakończy się zwrotem kapitału. Ostateczne oprocentowanie dla przedziałów 105 proc. - 107,5 proc. lub 117,5 proc. – 120 proc. zostanie ustalone w dniu uruchomienia lokaty i wyniesie nie mniej niż 3,00 proc.

Zainwestowane w ramach lokaty strukturyzowanej środki objęte są pełną ochroną kapitału. Minimalna kwota inwestycji wynosi 1 tys. zł, subskrypcja potrwa do 2 września 2013 r.

Powyższa informacja nie stanowi oferty w rozumieniu przepisu art. 66 Kodeksu cywilnego. Pełna oferta BRE Banku wraz z regulaminami będącymi jej integralną częścią jest dostępna na stronach: www.brebank.pl, www.mbank.pl i www.multibank.pl.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.