Emisja akcji BRE Banku zakończona sukcesem
Copy

Kopiuj tekst

Emisja akcji BRE Banku zakończona sukcesem

Z przyjemnością informujemy, że wszystkie oferowane przez BRE Bank w ramach emisji z prawem poboru akcje zostały objęte. Bank pozyskał 1,98 mld zł, które stanowią istotny element w realizacji strategii rozwoju, którą ogłoszono w marcu.

W okresie przyjmowania zapisów, inwestorzy, składając 3.693 zapisów podstawowych obejmujących łącznie 12.287.554 akcji, wykonali 99,3% przysługujących im praw poboru. Zgodnie z wcześniejsza deklaracją wszystkie przysługujące mu prawa poboru wykonał m.in. Commerzbank, główny akcjonariusz posiadający 69,8% akcji BRE Banku.

Inwestorzy złożyli także zapisy dodatkowe na 7.050.232 akcji. Oznacza to, że całkowity zgłoszony popyt na walory Banku o 6.966.586 przewyższał liczbę oferowanych akcji. – Z
aprezentowana przez BRE Bank strategia, której elementem było pozyskanie kapitału, została pozytywnie przyjęta przez inwestorów. W efekcie nowa emisja została objęta w całości, a Bank pozyskał zakładane środki – ocenił Mariusz Grendowicz. – Tak znaczne zaufanie inwestorów umacnia nas w przekonaniu, że zrealizujemy założone cele zwiększając tym samym wartość Banku dla akcjonariuszy – dodał.

Emisja akcji jest elementem przedstawionej na początku marca strategii BRE Banku na lata 2010 – 2012, która zakłada m.in. wzmocnienie Banku w trzech podstawowych obszarach jego działalności – Bankowości Detalicznej, Korporacyjnej, oraz Rynków Finansowych. BRE Bank jest silnym graczem zarówno wśród klientów detalicznych jak i korporacyjnych. W obliczu przewidywanej poprawy koniunktury gospodarczej Bank chce wykorzystać ten potencjał. Bank chce m.in. zaoferować klientom internetowego mBanku jeszcze szybszy i wygodniejszy dostęp do produktów przez internet, w tym produktów kredytowych, a klientom MultiBanku – najwyższą jakość i sprawność obsługi. BRE Bank chce również jeszcze intensywniej wspierać rozwój przedsiębiorstw.

Zapisy na akcje nowej emisji BRE Banku przyjmowane były w dniach 19-26 maja. W emisji uczestniczyć mogli inwestorzy uprawnieni do wykonania prawa poboru (czyli pierwszeństwa do objęcia nowych akcji w stosunku do liczby akcji już posiadanych) oraz do złożenia zapisu dodatkowego. 12 jednostkowych praw poboru uprawniało do zapisania się na 5 akcji nowej emisji, po cenie emisyjnej równej 160 zł za jedną akcję.

Zgodnie z harmonogramem oferty, przydział akcji nowej emisji powinien nastąpić 9 czerwca 2010 r. Pierwsze notowanie giełdowe Praw do Akcji (PDA) powinno nastąpić nie później niż do dnia 17 czerwca 2010 r.

Zastrzeżenia prawne:

Niniejszy komunikat ma charakter wyłącznie informacyjny i w żadnym wypadku nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji o nabyciu papierów wartościowych spółki BRE Bank S.A. z siedzibą w Warszawie („Bank”) w ofercie publicznej akcji. Niniejszy komunikat nie stanowi oferty sprzedaży papierów wartościowych ani zaproszenia do składania zapisów na lub nabywania jakichkolwiek papierów wartościowych Banku. W szczególności nie stanowi on oferty kupna papierów wartościowych w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Jedynym prawnie wiążącym dokumentem zawierającym informacje o ofercie publicznej akcji Banku w Polsce („Oferta”) jest prospekt („Prospekt”), który został przygotowany w związku z ofertą publiczną akcji Banku z prawem poboru i ich dopuszczeniem i wprowadzeniem do obrotu na rynku regulowanym (rynku podstawowym) prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. („GPW”). W dniu 12 maja 2010 r. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła Prospekt. Bank udostępnił Prospekt na swojej stronie internetowej (www.brebank.pl) oraz na stronie internetowej Domu Inwestycyjnego BRE Banku S.A. (www.dibre.com.pl).

Niniejszy komunikat nie jest przeznaczony do rozpowszechniania, bezpośrednio albo pośrednio, na terytorium albo do Stanów Zjednoczonych Ameryki
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.