Bank struktur
Copy

Kopiuj tekst

Bank struktur

MultiBank wprowadził do oferty dwie nowe polisy subskrybowane Livestock i Infrastruktura. W bieżącym roku bank udostępnił Klientom już pięć produktów strukturyzowanych dodając do 3 z nich trzymiesięczną lokatę z oprocentowaniem na poziomie 10%.

Oferta depozytów w obszarze personal banking zbliża się do rozwiązań zarezerwowanych wcześniej wyłącznie dla Klientów bankowości osobistej. Banki wykorzystują niepewną koniunkturę giełdową i wprowadzają alternatywne rozwiązania inwestycyjne przynoszące potencjalnie wysoki dochód zarówno inwestorom jak i instytucjom finansowym.

Do 8 lipca 2008 w MultiBanku trwa subskrypcja na polisy inwestujące w rynki produktów spożywczych - Polisa Livestock oraz w infrastrukturę rynków rozwijających się - Polisa Infrastruktura. Obie inwestycje wolne są od podatku od zysków kapitałów i gwarantują zwrot 100% wpłaconego kapitału. Klienci przystępujący do inwestycji Livestock lub Infrastruktura mogą dodatkowo skorzystać z promocji w postaci 10% na 3 - miesięcznej lokacie terminowej.
Maksymalna kwota lokaty może wynieść nawet 40% wartości środków zainwestowanych w polisę.

Polisa INFRASTRUKTURA

To produkt wykorzystujący potencjał tkwiący we wzroście nakładów na inwestycje infrastrukturalne w krajach rozwiniętych oraz charakteryzujących się  wysoką dynamiką wzrostu gospodarczego (tzw. Emerging Markets).

Zysk z inwestycji w polisę INFRASTRUKTURA w głównej mierze uzależniony jest od wzrostu indeksu obejmującego koszyk spółek realizujących inwestycje infrastrukturalne w takich krajach jak: Japonia, Chiny, Rosja, Australia, Brazylia, czy kraje Europy Zachodniej. Indeks S&P Global Infrastructure obejmuje spółki zaliczane do branż infrastruktury użyteczności publicznej, transportu i energetyki. Zarówno dotychczasowy jak i oczekiwany wzrost nakładów daje nadzieję na kontynuację trendu wzrostowego w szeroko rozumianym sektorze infrastruktury w ujęciu globalnym.

Polisa LIVESTOCK
Inwestycja dająca możliwość osiągnięcia ponadprzeciętnych zysków bez ryzyka utraty kapitału. Wykorzystując niskie wyceny na rynku surowców mięsnych, MultiBank przygotował produkt strukturyzowany oparty o indeks S&P GSCI Livestock ER uwzględniający zmiany cen towarów spożywczych, takich jak: wołowina, wieprzowina, cielęcina. Wybierając powyższy indeks kierowano się perspektywami wzrostu tego segmentu rynku jednocześnie biorąc pod uwagę fakt, iż spożycie mięsa w skali globalnej systematycznie rośnie – dla przykładu, w Chinach konsumpcja produktów mięsnych w przeliczeniu na jednego mieszkańca wzrosła z 20 kg do około 50 kg w ciągu ostatnich 25 lat. Wysokie ceny innych produktów rolnych (kukurydza, pszenica, soja), stanowiących główne składniki pasz zwierzęcych, nie znalazły jeszcze odzwierciedlenia we wzroście cen towarów mięsnych co również ma istotne znaczenie z punktu widzenia rentowności przygotowanego produktu.

Dodatkowe korzyści z inwestycji:

■ brak podatku od zysków kapitałowych

■ 100% gwarancji zainwestowanego kapitału

■ brak opłat wstępnych i za zarządzanie

■ dodatkowe zabezpieczenie w formie polisy ubezpieczenia na życie i dożycie


Warunki inwestycji polis strukturyzowanych:

■ termin subskrypcji: 16 czerwca – 8 lipca 2008

■ okres trwania inwestycji: 3,5 roku

■ waluta inwestycji: PLN

■ minimalna kwota inwestycji: 5 000 PLN


Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.