BRE Bank zaprasza inwestorów na giełdę
Copy

Kopiuj tekst

BRE Bank zaprasza inwestorów na giełdę

BRE Private Banking & Wealth Management zaoferował swoim Klientom nową lokatę „ASY PARKIETU”, opartą o indeks WIG20. Inwestycja związana z indeksem giełdowym20 największych spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych daje szansę na ponadprzeciętne zyski, a krótki czas jej trwania umożliwia uzyskanie satysfakcjonującego wyniku inwestycyjnego.

Trwający od drugiej połowy 2007 roku kryzys finansowy spowodował spadki na światowych giełdach, które nie ominęły również Polski. Indeks największych polskich spółek spadł od początku roku o 46%.

Analitycy prognozują, że po tak znacznej obniżce cen akcji istnieją duże oczekiwania na szybkie odbicie.

Giełdy na całym świecie dyskontują groźby poważnej recesji gospodarczej. Pesymistyczne prognozy zostały już w znacznej części uwzględnione w wycenach spółek. Dotychczasowy wysoki poziom stóp procentowych w Polsce pozwalał na oferowanie atrakcyjnych lokat bankowych. W czasach niestabilności na rynkach, tego typu inwestycje stanowiły atrakcyjną alternatywę dla rynków kapitałowych. W najbliższych dwóch latach oczekiwany spadek stóp procentowych powinien doprowadzić do obniżenia atrakcyjności lokat i powrotu części inwestorów do akcji.

„Rynki finansowe charakteryzują się cyklicznością, co może być pomocne w prognozowaniu przyszłych trendów. Według rynkowych ocen i przewidywań, sytuacja indeksu WIG20 może być porównywana do realiów roku 2001, kiedy światowe indeksy giełdowe po długich i dynamicznych spadkach, wywołanych kryzysem związanym z tzw. bańką internetową, powoli odrabiały straty” –
mówi Katarzyna Heuchert, dyrektor ds. Rozwoju Oferty Produktowej w BRE Private Banking & Wealth Management.

Stabilne fundamenty polskiej gospodarki oraz perspektywa wejścia do strefy euro mogą spowodować większe zainteresowanie polskimi aktywami ze strony zachodnich inwestorów, w szczególności europejskich i amerykańskich funduszy emerytalnych. Popyt ze strony tych podmiotów jest dużą szansą na wzrost indeksów giełdowych.

„W Polsce, obserwujemy z roku na rok znaczny wzrost oszczędności gospodarstw domowych. Wysoce prawdopodobne jest, że spora część z tej puli zostanie przeznaczona na zakup akcji. Dodatkowo warto podkreślić, że Otwarte Fundusze Emerytalne, które należą do grupy największych inwestorów instytucjonalnych na GPW, otrzymują miesięcznie stały dopływ środków w wysokości ponad 1,5 miliarda zł. Zgodnie z założeniami reformy emerytalnej, do 40% tych środków może być lokowane na rynku kapitałowym. Obecny - 22% - sięgający historycznych minimów poziom zaangażowania OFE na rynku akcji, może stanowić sygnał końca spadków na giełdzie. Przy założeniu, że  wskaźnik ten utrzyma się na dotychczasowym poziomie, popyt na akcje zgłaszany przez OFE w ciągu najbliższych 24 miesięcy ma szanse wzrosnąć-” dodaje Katarzyna Heuchert.

Produkt BRE Banku, dzięki gwarancji 100% ochrony kapitału, jest wolny od ryzyka poniesienia straty. Dodatkowo, przy wpłacie środków na lokatę nie są pobierane opłaty wstępne.

Klienci BRE Private Banking & Wealth Management zainteresowani inwestycją mogą włączyć ją do swojego portfela już przy zaangażowaniu 25 tys. zł. Subskrypcja potrwa do 27 listopada br.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.