Zmiana formuły ustalania oprocentowania w terminowych kredytach hipotecznych dla mikrofirm
Copy

Kopiuj tekst

Zmiana formuły ustalania oprocentowania w terminowych kredytach hipotecznych dla mikrofirm

Z dniem 16 kwietnia br., MultiBank dokonuje zmiany formuły ustalania oprocentowania dla Klientów ubiegających się o kredyt inwestycyjny, MultiKredyt Biznes i MultiKredyt Europejski. 

Dotychczasowa forma ustalania oprocentowania w oparciu o zmiany wskaźników rynkowych, podejmowana decyzją Zarządu, zastąpiona zostaje formułą opartą na stopie referencyjnej LIBOR3M/WIBOR3M powiększonej o marżę Banku.

- Dokonanie tej zmiany podyktowane było oczekiwaniami Klientów ubiegających się o terminowe kredyty hipoteczne dla firm – tłumaczy Hubert Pałgan, wicedyrektor MultiBanku

Oprocentowanie kredytu będzie ustalane na podstawie stawki bazowej (LIBOR3M/WIBOR3M) dla danej waluty powiększonej o stałą dla danego kredytu marżę Banku. Zmiana oprocentowania wg nowej formuły będzie następować, jeśli bieżąca wartość stawki bazowej (LIBOR3M/WIBOR3M) zmieni się od ostatnio obowiązującej stawki o co najmniej 10 punktów bazowych (0,1punkta procentowego-10bps). Wartość bieżącej stawki sprawdzana jest przedostatniego dnia roboczego każdego miesiąca. Powyższa zmiana w takiej wysokości, będzie zgodnie z zapisami umowy kredytowej każdorazowo uprawniała Bank do dokonania zmiany oprocentowania wymienionych kredytów dla firm nie później niż piątego dnia roboczego  następnego miesiąca. 
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.