Prestiżowa nagroda The Banker dla BRE Banku
Copy

Kopiuj tekst

Prestiżowa nagroda The Banker dla BRE Banku

BRE Bank najlepszym bankiem w Polsce w 2006 r.30 listopada br. w londyńskim hotelu Dorchester odbyła się doroczna finałowa Gala najlepszych banków świata w ocenie prestiżowego miesięcznika „The Banker”. W opinii ekspertów najlepszą instytucją finansową w mijającym roku w Polsce został BRE Bank SA, któremu przyznana została nagroda „Bank of the Year 2006 in Poland”.

W tegorocznym rankingu JURY Miesięcznika „The Banker” (zespół wydawców i dziennikarzy miesięcznika) oceniało kilkaset banków, zgłoszonych do konkursu aż ze 125 krajów świata.

Celem rankingu „The Banker” jest nagradzanie i promowanie najlepszych dokonań i rozwiązań biznesowych w świecie bankowości i finansów. Najlepsze banki świata były nagradzane m.in. za ich:
- wyniki finansowe,
- strategię biznesową,
- innowacyjne rozwiązania, w tym w dziedzinie technologii bankowych.

Oceniając aktywność BRE Banku w minionym okresie (lata 2005-2006) JURY „The Banker” brało pod uwagę m.in. takie dokonania Banku jak:

- najlepsze w ciągu ostatnich kilku lat wyniki finansowe i dynamicznie (szybciej niż rynek) rosnący kurs akcji Banku,

- sukces wdrożenia nowego modelu biznesowego BRE Banku i działań podejmowanych w ramach strategii BREaktywacji,

- bliskie partnerstwo i jakość usług dla polskich przedsiębiorców,

- sukcesy na rynku bankowości detalicznej, w tym dynamiczną sprzedaż kredytów hipotecznych, czy uruchamiane nowe usługi (w tym usługi maklerskie w ramach oferty mBanku i MultiBanku),

- ograniczenie profilu ryzyka działalności na rynku inwestycji finansowych,

- podjęcie działań zmierzających do poprawy przejrzystości korporacyjnej i przez to także poprawy postrzegania BRE Banku przez rynek i inwestorów Banku,

i inne.

Zwycięzcy tegorocznych nagród zostali uhonorowani tytułem „Najlepszych banków na rynkach krajowych”.

BRE Bank został nagrodzony tytułem „Bank roku 2006 w Polsce” („Bank of the Year 2006 in Poland”). Zwycięzcom nagrody „The Banker” wręczane są także prestiżowe w świecie międzynarodowych finansów „statuetki Brackena” (od nazwiska Brendana Brackena – założyciela Miesięcznika „The Banker”; Brendan Bracket był też w latach 1945-1958 prezesem wydawnictwa „Financial Times”).

Miesięcznik The Banker jest częścią wydawnictwa Financial Times. Miesięcznik został założony w 1926 r. i od ponad 80 lat jest jednym z najbardziej prestiżowych periodyków poświęconych zagadnieniom bankowości, gospodarki i finansów.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.