Pierwszy miliard w SFI
Copy

Kopiuj tekst

Pierwszy miliard w SFI

Wartość aktywów, które ulokowali Klienci w Supermarkecie Funduszy Inwestycyjnych mBanku przekroczyła wartość 1 miliarda złotych netto. Ponadto z usługi eMAKLER korzysta już przeszło 30 tys. mKlientów.

Już 220 tys. Klientów inwestuje w fundusze za pośrednictwem mBanku. To aż 66% więcej, niż na początku br. Ponad 50% z nich lokuje środki w funduszach akcji, a jedna czwarta przeznacza swoje oszczędności na fundusze zrównoważone lub stabilnego wzrostu. Dynamicznie wzrasta też liczba osób grających na giełdzie poprzez eMAKLERA. Obecnie z wygodnego inwestowania w akcje w mBanku korzysta o 142% więcej Klientów niż na początku stycznia.

Utrzymujące się niskie stopy procentowe skłaniają coraz szerszą rzeszę osób do poszukiwania alternatywnych sposobów pomnażania pieniędzy. W efekcie zmienia się również obraz „standardowego inwestora” – coraz więcej osób początkujących, z niewielką jeszcze wiedzą o rynku, lokuje swoje pieniądze w funduszach czy akcjach. Supermarket Funduszy Inwestycyjnych oraz eMAKLER, z racji swojej prostoty oraz przejrzystego i atrakcyjnego modelu cenowego, doskonale trafiają w takie potrzeby. Dlatego sukces, jakim niewątpliwie jest popularność obu usług, bardzo nas cieszy, ale jednocześnie możemy powiedzieć, że był przez nas spodziewany i oczekiwany -
mówi Maciej Witkowski, Wicedyrektor Biura Sprzedaży mBanku.
 
Dzięki połączeniu usługi Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych z rachunkiem eKONTO, mBank umożliwia Klientom szybkie oraz wygodne inwestowanie. Dodatkowo na stronach serwisu SFI publikowane są m.in. bieżące notowania FI oraz wskazówki i porady dla młodych inwestorów.

eMAKLER, również zintegrowany z rachunkiem bieżącym w mBanku, z którego pobierane są automatycznie środki na zakup papierów wartościowych, daje dostęp do Giełdy 24 godziny na dobę, bez opłat za otwarcie i prowadzenie. W przypadku sprzedaży papierów i zamiany należności na środki płynne, następuje natychmiastowe ich przekazanie na rachunek Klienta. Dodatkowo środki finansowe, zdeponowane na eKONCIE są oprocentowane.

mBank proponuje Klientom model efektywnego i wygodnego zarządzania finansami z jednego miejsca – za pośrednictwem rachunku eKONTO. Oprócz produktów inwestycyjnych (eMAKLER i SFI), mBank umożliwia dostęp do produktów oszczędnościowych, kredytowych oraz ubezpieczeniowych.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.